Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 17

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:1) in /index.php on line 17

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:1) in /index.php on line 20
Sukcesy imigrantów – wywiady, wystawy, spotkania - VOX HUMANA
VOX HUMANA

Sukcesy imigrantów – wywiady, wystawy, spotkania

 • <small>Wystawa w ramach <br>fesitwalu<br><ii>Sputnik nad Polską</i></small>
  Wystawa w ramach
  fesitwalu
  Sputnik nad Polską
 • <small>Wystawa w ramach <br>fesitwalu <br><ii>Sputnik nad Polską</i></small>
  Wystawa w ramach
  fesitwalu
  Sputnik nad Polską
 • <small>Wystawa w ramach <br> fesitwalu<br><ii>Sputnik nad Polską</i></small>
  Wystawa w ramach
  fesitwalu
  Sputnik nad Polską
 • <small>Gala <br>Złote Wachlarze 2014</small>
  Gala
  Złote Wachlarze 2014
 • <small>Gala <br>Złote Wachlarze 2014</small>
  Gala
  Złote Wachlarze 2014
 • <small>Gala <br>Złote Wachlarze 2014</small>
  Gala
  Złote Wachlarze 2014
Podczas badań CBOS z 2012 roku odnotowano pogorszenie się stosunku do niemal wszystkich wymienionych w badaniu narodowości. Szczególnie dużą liczbę deklaracji braku sympatii odnotowano w stosunku do Chińczyków, Palestyńczyków, Wietnamczyków, Żydów, Turków i Rosjan. Mimo rosnącej liczby imigrantów w Polsce granice kulturowe są trudne do przekroczenia. Według badań CBOS z 2012 roku 74% Polaków deklarowało, że nie zna ani jednego cudzoziemca mieszkającego w naszym kraju. W tej sytuacji opinie o cudzoziemcach budowane są głównie na podstawie stereotypów, często negatywnych, które nie są weryfikowane poprzez doświadczenie. „Obcość” budzi strach, obroną przed którym jest niechęć i odrzucenie.
 
 
Celem działania jest podniesienie poziomu wiedzy polskich obywateli na temat imigrantów z państw trzecich, przełamywanie stereotypów i budowanie pozytywnego wizerunku cudzoziemców mieszkających w Polsce.
 
 


WYSTAWA:
„Imigranci sukcesu”, to cykl ilustrowanych zdjęciami wywiadów z cudzoziemcami o drodze, jaką musieli przebyć, zanim zaadaptowali się w nowym miejscu. Historie obcokrajowców, którzy odnieśli sukces zawodowy w Polsce, zostały zebrane w ramach projektu „Pierwszy krok integracji” Stowarzyszenia Vox Humana. Efektem projektu jest wystawa, na której przedstawimy portrety i historie naszych bohaterów. Będą jej towarzyszyć spotkania z bohaterami projektu oraz z osobami zaangażowanymi w działania na rzecz integracji imigrantów.

 

 
 
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 
18 grudnia 2014 roku podczas Gali Złote Wachlarze 2014 została zaprezentowana wystawa "Imigranci sukcesu". Odbiorcami wystawy byli goście Gali, podczas której zostały wręczone Statuetki Złotych Wachlarzy dla Instytucji oraz Osoby działających na rzecz integracji imigrantów w Polsce.
 
 
Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz do obejrzenia wystawy "Imigranci sukcesu" przygotowanej przez stowarzyszenie Vox Humana w ramach projektu "Pierwszy krok integracji". Wśród oglądających byli pracownicy organizacji pozarządowych oraz cudzoziemcy (min. osoby biorące udział w projekcie "Pierwszy krok integracji"). Na gali obecnych było 170 osób. Projekt "Pierwszy krok integracji" jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz Budżet Państwa.
 
 
 

 


 
Wywiady z imigrantami, których życie jest pozytywnym przykładem integracji ze społeczeństwem przyjmującym. Rozmowy dotyczą doświadczeń imigrantów w Polsce, powodu przyjazdu, odczuć i refleksji na temat kraju przyjmującego i jego mieszkańców, trudności z jakimi musieli się zmierzyć, strategii, które przyjęli układając sobie życie w nowej rzeczywistości. 
 

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY - IMIGRANCI SUKCESU: